Kızartma Kokusu Mutfaktan Nasıl Çıkarılır?

Kızartma Kokusu Mutfaktan Nasıl Çıkarılır?
Yemek 13.01.2021 11:04:00 0


Kızartma yapıldığında mutfağa oldukça keskin bir koku yayılır. Bu kokuyu, oldukça kolay olan birkaç yöntemle ortadan kaldırabilirsiniz.
Kızartma, çoğu insanın sevdiği lezzetli bir besindir ama evde yapıldığında arkasında ağır bir koku bırakır ve bu ağır kokuyu sadece pencere açarak gideremezsiniz. Kızartma kokusundan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız, aşağıdaki önerilere göz atmanızı tavsiye ediyoruz!
Kızartma Kokusunu Çıkarma Yöntemleri
Sirke kullanabilirsiniz.

Kızartmanın ardından mutfağınızı temizlerken kullandığınız suya biraz sirke ilave ederek mutfağınızı bu su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlem sayesinde mutfağınızdaki ağır koku ortadan kalkacaktır.

Nane veya fesleğen kullanabilirsiniz.

/resimler/2019-3/7/1512150290085.jpg

 

 

 

Bir tencereye su doldurarak içine nane veya fesleğen atın ve kaynamaya bırakın. Su kaynayıp buharlaştıkça mutfağa yayılan nane veya fesleğen kokusu, ağır kızartma kokusunu bastıracaktır.

Karanfil veya tarçın kullanabilirsiniz.

Bir önceki yöntemde olduğu gibi burada da bir tencerenin içine su doldurarak ocağa yerleştirin. Sonra da suyun içine tarçın veya karanfil atın. Kaynayan suyla birlikte mutfağa yayılan tarçın veya karanfil kokusu hem kızartma kokusunu bastırır hem de mutfağınızın harika kokmasını sağlar.

Tava nasıl temizlenmeli?

/resimler/2019-3/7/1516045450635.jpg

 

 

 

 

Kızartmanın ardından tavanızı temizlerken, limon veya portakal kabuğu kullanabilirsiniz.

Unutmayın, bütün bunlardan önce mutfağın penceresini açarak evin havalanmasını sağlamalısınız.
Bu metotları kullanarak kızartma kokusunu evinizden kolay bir şekilde gönderebilirsiniz. Kolay gelsin!